Om Osterøy I.L. | Grasrotandel-nr: 975 682 447

BERGAN BYGG Brakvatnet halvmaraton 9. oktober 2021

Stafett og halvmaratonløparane på startstreken.

BERGAN BYGG   Brakvatnet halvmaraton.  resultat på eqtiming  

Link til løypekart med bilde      gps link     PDF fil med alle resultat 2021

Løypa består av 8 rundar rundt Brakvatnet + 337,5m: 
Start 337m før–> Badeplassen - Mål ved badeplassen.
Løyperekordar: Bjarte Vik 1.18,31 (2011) og Hilde Aasheim 1.24,29 (2013)

Barneløparane på startstreken

Resultat Barneløpet 2,6 km (1 runde)

tid       st.nr
         
9,47 Rekord Martin Mjelde 2008 1
11,32 Elias Fotland 2007 4
11,33 Torius Hegg Lunde 2008 5
13,12 Kristin Brattabø 2011 2
13,48 Thomas Fjellskålnes 2010 3
15,19 Henrik Mjelde Andersson 2014 7
16,22 Vilde Victoria S Røskeland 2012 6
24,06 Emma Hestnes 2012 9
24,23 Magnus Heimvik Vik 2014 10
27,31 Oline Hestnes 2015 8

Resultat BERGAN BYGG Brakvatnet halvmaraton 9.10.2021.  Skya, litt vind og +14 grader

Nr. Tid   Lag Start nr før 1. runde 1. runde 2. runde 3. runde 4. runde 5. runde 6. runde 7. runde 8. runde
                           
1 01:12:15 Ask Ask IL 68 01:02 08:49 09:24 09:11 08:10 09:10 09:12 09:03 08:14
2 01:16:07 Mjøsdalen Formel 1 Mjøsdalen IL 51 01:00 08:57 08:43 10:17 08:47 09:44 08:53 09:50 09:56
3 01:17:09 Osterøy Il Team Ungdom Osterøy IL 60 01:00 10:06 09:14 09:31 08:54 09:48 10:03 09:34 08:59
4 01:19:59 Elghufsarane Osterøy Il/Ski 63 01:09 09:51 09:49 08:55 10:40 10:24 10:05 09:46 09:20
5 01:21:56 Osterøy Il Team Batti Osterøy IL 61 01:11 09:40 10:08 09:44 09:29 10:09 09:55 10:07 11:33
6 01:22:03 Lobas Solar 1 Bedrift 56 01:08 09:15 09:20 10:52 09:37 10:53 09:50 10:56 10:12
7 01:29:14 Hår I Suppa Andre 70 01:23 11:34 10:14 11:48 10:16 12:00 10:08 11:54 09:57
8 01:31:13 Nr1 Fitnes Osterøy Bedrift 65 01:10 10:39 10:05 11:42 12:38 12:02 12:12 09:07 11:38
9 01:31:18 Mjøsdalen Formel 2 Mjøsdalen IL 52 01:24 11:28 11:13 11:44 10:17 11:42 10:32 12:17 10:41
10 01:31:49 Langaneset Skilauparlag Osterøy Il/Ski 69 01:14 10:53 11:12 11:40 11:31 11:16 11:32 10:58 11:33
11 01:33:09 K Lerøy Metallindustri As Bedrift 54 01:09 10:34 11:07 11:01 10:48 10:53 13:07 13:00 11:30
12 01:34:11 Kortebuksna Venegjeng Andre 64 01:24 11:13 11:52 12:26 10:43 12:02 10:01 11:59 12:31
13 01:37:28 Bergan Bygg Bedrift 55 01:09 10:33 11:12 11:08 14:20 12:48 12:14 11:21 12:43
14 01:37:41 Arkoconsult Arbeidsgjeng Bedrift 67 01:09 09:17 10:35 13:15 12:47 14:59 13:41 12:05 09:53
15 01:39:53 Endevendarane Thunestvedt Bedrift 58 01:18 11:49 15:29 11:03 11:32 14:18 12:08 11:21 10:55
16 01:41:49 Lobas Solar 2 Bedrift 57 01:21 12:08 12:04 13:18 11:34 14:47 15:46 10:01 10:50
17 01:44:16 Mjøsdalen Formel 3 Mjøsdalen IL 53 01:22 12:10 11:55 12:23 12:00 11:29 13:53 14:07 14:57
18 01:47:59 Arkoconsult/kontorgjeng Bedrift 66 01:24 12:12 12:31 15:15 14:51 12:54 12:20 12:40 13:52
19 01:51:14 Sparebanken Vest/eigedomsmegler Vest Bedrift 62 01:38 14:17 15:53 15:17 13:46 13:25 13:25 12:32 11:01
20 01:51:42 Lobas Plastic Fantastic Bedrift 59 01:36 13:53 13:02 11:57 16:17 13:25 16:46 14:30 10:16

Nr. Tid     Lag Start nr før 1. runde 1. runde 2. runde 3. runde 4. runde 5. runde 6. runde 7. runde 8. runde
                             
1 01:23:47 Emil Hosøy Osterøy IL / Team Bauhaus 424 01:11 09:26 09:50 10:10 10:20 10:36 10:53 11:15 10:06
2 01:24:32 Eirik Aastvedt Osterøy IL 419 01:09 09:51 10:00 10:16 10:28 10:11 10:37 10:44 11:16
3 01:31:28 Jan Roar Solberg Osterøy IL 428 01:18 10:47 10:55 11:03 11:15 11:30 11:35 11:40 11:25
4 01:38:17 Bjarne Otto Lyngbø Ask Friidrett 425 01:33 12:10 12:07 12:07 12:12 12:14 12:17 12:22 11:15
5 01:39:34 Bjørn Helge Kleppe Mjøsdalen IL 429 01:23 11:28 12:17 12:23 12:32 12:17 12:17 12:25 12:32
6 01:43:48 Simon Skjerping Vhfk 427 01:21 11:38 12:17 12:15 12:32 12:56 14:30 14:41 11:38
7 01:44:12 Bjørnar Dragøy Equinor BIL 417 01:33 12:08 12:08 12:17 12:30 13:13 13:17 13:41 13:25
8 01:44:37 Frode Sørhøy Varegg Fleridrett / Fjellgeitene 420 01:27 11:33 12:20 12:35 12:50 13:05 13:22 13:51 13:34
9 01:49:14 Helge Lidtun HAUS 423 01:34 12:09 12:12 12:32 12:54 13:36 14:03 14:33 15:41
10 01:49:59 Øivind Andersen Varegg Fleridrett 421 01:32 12:39 13:03 13:25 13:59 14:08 14:15 13:59 12:59
11 02:12:30 Stian Nordås Mjøs Mjøsdalen IL 422 01:17 11:51 17:08 15:06 15:06 16:47 18:26 18:26 18:23
12 02:17:12 Atle Kolbeinsen Dnb/Tif Viking 418 01:50 15:31 15:54 16:19 16:41 17:14 17:29 17:56 18:18

Stafettlag med deltakarar og rundetider

        Start nr før 1. runde 1. runde 2. runde 3. runde 4. runde 5. runde 6. runde 7. runde 8. runde
                           
1 01:12:15 Ask Bedrift 68   Brynjel Berland Sigve Lillebø Imre Marius Opdahl Marius Sørli Arnt Inge Nilsen Markus E Heggøy Johannes Sture Marius Sørli
1 01:12:15 Ask Ask IL 68 01:02 08:49 09:24 09:11 08:10 09:10 09:12 09:03 08:14
2 01:16:07 Mjøsdalen Formel 1 Mjøsdalen IL 51   Jonas Skjerven Brage Mjelde Hanstveit Daniel Hanstveit Martin Kåstad Leon Magnus Kalleklev Jonas Skjerven Anna Hanstveit Emma Hanstveit
2 01:16:07 Mjøsdalen Formel 1 Mjøsdalen IL 51 01:00 08:57 08:43 10:17 08:47 09:44 08:53 09:50 09:56
3 01:17:09 Osterøy Il Team Ungdom Osterøy IL 60   Vegard Trefall Noah Raknes Magnus Reigstad Torstein Mastervik Kjetil Stokke Aslak Monstad Noah Raknes Torstein Mastervik
3 01:17:09 Osterøy Il Team Ungdom Osterøy IL 60 01:00 10:06 09:14 09:31 08:54 09:48 10:03 09:34 08:59
4 01:19:59 Elghufsarane Osterøy IL/Ski 63   Eirik Aastvedt Jonatan Skjerping Elias Mostraum Bjørnar Fjellskålnes Olav Småland Jonas Myking Lars Olav Brattabø Eirik Brakvatne Mjelde
4 01:19:59 Elghufsarane Osterøy Il/Ski 63 01:09 09:51 09:49 08:55 10:40 10:24 10:05 09:46 09:20
5 01:21:56 Osterøy Il Team Batti Osterøy IL 61   Inge Magnar Hauståker Gisle Raknes Inge Magnar Hauståker Sigbjørn Reigstad Gisle Raknes Sigbjørn Reigstad Tore Hannisdal Anne Lise Leiren Mastervik
5 01:21:56 Osterøy Il Team Batti Osterøy IL 61 01:11 09:40 10:08 09:44 09:29 10:09 09:55 10:07 11:33
6 01:22:03 Lobas Solar 1 Bedrift 56   Sigbjørn Kim Jørn F Daniel Espen M Håvard Tore Magne Øystein
6 01:22:03 Lobas Solar 1 Bedrift 56 01:08 09:15 09:20 10:52 09:37 10:53 09:50 10:56 10:12
7 01:29:14 Hår i suppa Andre 70   Ingri Mjelde Birkeland Baard Raknes Ingri Mjelde Birkeland Baard Raknes Ingri Mjelde Birkeland Baard Raknes Ingri Mjelde Birkeland Baard Raknes
7 01:29:14 Hår I Suppa Andre 70 01:23 11:34 10:14 11:48 10:16 12:00 10:08 11:54 09:57
8 01:31:13 Nr1 Fitnes Osterøy Bedrift 65   Lukas Bysheim Isvik Frode Langhelle Øyvind Øvsthus Siren Tysse Bysheim Vivtoria Mjelde Hanstveit Øyvind Øvsthus Martin Kåstad Jostein L Mjelde
8 01:31:13 Nr1 Fitnes Osterøy Bedrift 65 01:10 10:39 10:05 11:42 12:38 12:02 12:12 09:07 11:38
9 01:31:18 Mjøsdalen Formel 2 Mjøsdalen IL 52   Bjørn Helge Kleppe Øystein Hanstveit Marielle Kallekleiv Maren Nordås Øvsthus Aksel Øvsthus Fabian Mostaff Hans Kristian Birkeland Magne Espelid
9 01:31:18 Mjøsdalen Formel 2 Mjøsdalen IL 52 01:24 11:28 11:13 11:44 10:17 11:42 10:32 12:17 10:41
10 01:31:49 Langaneset Skilauparlag Osterøy IL/Ski 69   Johnny Mostraum Anders Mjelde Magrethe Fjellskålnes Emma Fjellskålnes Svein Daltveit Jørund Vik Eirik Brattabø Glenn Vik
10 01:31:49 Langaneset Skilauparlag Osterøy Il/Ski 69 01:14 10:53 11:12 11:40 11:31 11:16 11:32 10:58 11:33
11 01:33:09 K Lerøy Metallindustri As Bedrift 54   Benjamin Steffen  Arno Benjamin Håkon Sandra Tore Håkon
11 01:33:09 K Lerøy Metallindustri As Bedrift 54 01:09 10:34 11:07 11:01 10:48 10:53 13:07 13:00 11:30
12 01:34:11 Kortebuksna Venegjeng Andre 64   Mat-Eirik Elvik Arne Reigstad Arnbjørn Vevle Helge Brandsdal Silje Brynhildsen Frode Langhelle Roald Martinsen Gjert Brandsdal
12 01:34:11 Kortebuksna Venegjeng Andre 64 01:24 11:13 11:52 12:26 10:43 12:02 10:01 11:59 12:31
13 01:37:28 Bergan Bygg Bedrift 55   Vegard Mathias Joe Simen Anders Jørn David Espen Eirik  
13 01:37:28 Bergan Bygg Bedrift 55 01:09 10:33 11:12 11:08 14:20 12:48 12:14 11:21 12:43
14 01:37:41 Arkoconsult arbeidsgjeng Bedrift 67   Øystein Horsås Ola Braathen Reigstad Magne Kleppe Deividas Maziliauskas Darius Walasek Vidar Hausberg Christoffer Myking Lone Kasper Håland
14 01:37:41 Arkoconsult arbeidsgjeng Bedrift 67 01:09 09:17 10:35 13:15 12:47 14:59 13:41 12:05 09:53
15 01:39:53 Endevendarane Thunestvedt Bedrift 58   Stian Mjøs Stian B J Ståle Daltveit Trym Aastvedt Jostein Lone Martin Evensen Reimar Teigland Trond Lone
15 01:39:53 Endevendarane Thunestvedt Bedrift 58 01:18 11:49 15:29 11:03 11:32 14:18 12:08 11:21 10:55
16 01:41:49 Lobas Solar 2 Bedrift 57   Roald Jøran Eivind Jørn J Rune Kristian B Sigbjørn Daniel
16 01:41:49 Lobas Solar 2 Bedrift 57 01:21 12:08 12:04 13:18 11:34 14:47 15:46 10:01 10:50
17 01:44:16 Mjøsdalen Formel 3 Mjøsdalen IL 53   Gisle Fotland Victoria Mjelde Hanstveit Richard Bertelsen Ivar Mjelde Hanstveit Markus Markmanrud Marianne Heldal Randi Nordås Kari Nordås
17 01:44:16 Mjøsdalen Formel 3 Mjøsdalen IL 53 01:22 12:10 11:55 12:23 12:00 11:29 13:53 14:07 14:57
18 01:47:59 Arkoconsult kontorgjeng Bedrift 66   Ove Håland Rannveig Reigstad Fotland Linda Håland Michelle Hauge Ane Netland Rolland Pål Kjetil Tufta Eivind Helland Frank Hansen
18 01:47:59 Arkoconsult/kontorgjeng Bedrift 66 01:24 12:12 12:31 15:15 14:51 12:54 12:20 12:40 13:52
19 01:51:14 Sparebanken Vest/Eigedomsmelgler Vest Bedrift 62   Bård Hansen Rune Walle Anders Hosøy Carl Oscar Olsen Marit B Mjelde Sølvi M Revheim Morten Haugervåg Martin Raknes
19 01:51:14 Sparebanken Vest/eigedomsmegler Vest Bedrift 62 01:38 14:17 15:53 15:17 13:46 13:25 13:25 12:32 11:01
20 01:51:42 Lobas Plastic Fantastic Bedrift 59   Marianne Kurt Anette F Ida   Anette H Kaja Agate Sigbjørn
20 01:51:42 Lobas Plastic Fantastic Bedrift 59 01:36 13:53 13:02 11:57 16:17 13:25 16:46 14:30 10:16
        Start nr før 1. runde 1. runde 2. runde 3. runde 4. runde 5. runde 6. runde 7. runde 8. runde

Emil Hosøy vann halvmaraton for menn på 1,23,47.  I kvinneklassen var det ingen deltakar, men på stafettlaga var dei tallrike.

Ask vann klassen for idrettslag på 1,12,15 (rekord for stafettløp, Marius Sørli 8,10 rekord for 1 runde)

Bedriftsklassen vunne av Lobas Solar 1 på 1,22,03


(08.10.21)