Om Osterøy I.L. |Grasrotandel-nr: 975 682 447Innlogging intranett

Brakvatnet halvmaraton 14. og 15. oktober 2016

14. oktober. Annette Fitje og Bjarte Vik vann 10km på 47,21 og 38,26

15. oktober.  Halvmaraton bestetider Mirjam Mjelde 1,46,30.  I herreklassen kom bestetida i gruppa som starta kl.1100 der Mirza Nalic fekk tida 1,21,03. (han hadde og ein feil på 1. runden der han tapte 2? minutt).  I startgruppe kl. 1300 vann Andre Sandtorv 1,29,46.

I bedriftstafetten der 7 lag deltok vart det ein spanande innspurt der Arkoconcult sikra seg pokalen på tida 1,37,27.

For dei som vil mimra om bedriftsstafettar på Valestrand kan du lesa meir her

webside    med meir info om løpet     facebook    Totalt var det 161 deltakar som var med på løpa.

Fleire bilde lenger nede etter resultat.  sjå og fyldig kondis.no oppslag     kondis.no oppslag 10km    

Resultat   halvmaraton  15. oktober   lettskya/sol + 12 grader kl. 13

resultat m.m. alle år  

Mirjam Mjelde og Andre Sandtorv

start kl. 1300 oppdatert

1:46:30.0  Mirjam Mjelde f HAUS 121
           
1:29:46.0  Andre Sandtorv m KLOKKARVIK 139
1:31:14.0  Øystein Hanstveit m Mjøsdalen IL 137
1:33:22.0  Torbjørn Småland m Osterøy IL / HTB 134
1:33:37.0  Stian Nordås Mjøs m Mjøsdalen IL 131
1:34:58.0  Baard Raknes m Osterøy IL / Team Batti 128
1:35:59.0  Jan Roar Solberg m Osterøy IL / HTB 138
1:37:21.0  Tore Hannisdal m Osterøy IL / Tysse Mekaniske Verksted AS 129
1:39:10.0  Odd Halvor Mosevoll m VALESTRANDSFOSSEN 122
1:40:28.0  Robert Overvik m Trondheim Triatlon klubb 130
1:42:50.0  Håkon Bru Reigstad m Osterøy IL 140
1:44:46.0  Odd Arne Hanstveit m Mjøsdalen IL / Sport1 135
1:45:33.0  Aksel Øvsthus m Mjøs Metallvarefabrikk AS 123
1:50:31.0  Thomas Nilsen Skjerping m Mjøs Metallvarefabrikk AS 126
1:52:36.0  Stian Havnås m Mjøs Metallvarefabrikk AS 125
2:02:49.0  Martin Nessestrand Mjøs m Osterøy IL 136
DNF  Richard Berthelsen m Mjøsdalen IL 127
DNS  Vidar Yndesdal m Mjøs Metallvarefabrikk AS 124

Start kl. 1100 oppdatert

1:58:22.0  Sandra Farestvedt f NYBORG 372
2:21:58.0  Birte Nordbø f FLAKTVEIT 358
2:33:53.0  Randi Kleppe f Osterøy IL 380
3:00:54.0  Trude Sundland f FRI IL 356
           
1:21:03.0  Mirza Nalic m BFG Bergen Løpeklubb 386
1:36:49.0  Øyvind Blom m Skjergard / Statoil 350
1:36:50.0  Christer Kleppestø m Skjergard / Kvalitetskontroll 351
1:46:15.0  Audun Kvam m IL Gullfjell 352
1:47:01.0  Dag André Hjellvik m Sport 1 Askøy 382
1:53:29.0  Egil Jacobsen m Førde Vulk 359
1:56:08.0  Anders Eide m RONG 349
1:57:16.0  Oddvar Lotsberg m Statoil BIL 354
1:59:06.0  Rolf Madsen m FYLLINGSDALEN 371
2:01:17.0  Lars Anders Martinsen m Seimsheia 381
2:02:17.0  Magnus Buodd m Tysse Mekaniske Verksted AS 384
2:04:58.0  Roger Anglevik m FRI IL 355
2:04:59.0  Ivan Farestvedt m MJØLKERÅEN 370
2:08:37.0  Christer Aastvedt m Osterøy IL / Brødr. Sunde 357
2:08:52.0  Jonas Zahl m Forsvaret 348
2:09:19.0  Rune Hagebø m Tysse Mekaniske Verksted AS 383
2:10:49.0  Harry Thunestveit m FRI IL 377
2:13:42.0  Ingar Romslo m FRI IL 353
2:19:56.0  Jostein Reigstad m Osterøy IL Ski 360
2:43:30.0  Steinar Øen m Løpegruppen Bækkalokket 378

Bedriftsklassen start kl. 11.00

1:37:27.0  Arkoconsult
Stafett n Arkoconsult "Rask"
478
1:37:42.0  Liverbridge United Stafett n   470
1:37:57.0  Bergan Bygg As Stafett n Bergan Bygg AS 472
1:43:21.0  Tempo Gigante Stafett n   482
1:44:47.0  Osterøy Entreprenør AS Stafett n Osterøy Entreprenør AS 479
1:45:09.0  Vevle Mek. Verkstad AS Stafett n Vevle Mek. Verkstad AS 484
2:06:01.0  Arkoconsult Stafett n Arkoconsult "Rusk" 480

Barneløpet 15. oktober  vel 1 runde 2,932 km

dnf Andreas Vedå 2006 m 575
1315 Aslak Monstad 2004 m 574
1618 Benjamin   Eriksen 2005 k 583
2734 Eilin Bognøy 2012 k 578
1809 Eirik Halland 2007 m 585
1820 Eirik Reigstad 2007 m 598
1429 Elias   Småland 2008 m 582
1812 Elias Reigstad Fotland 2007 k 592
1344 Elin Mjelstad 2004 k 591
2105 Eline Kleppe Mikkelsen 2006 k 577
1923 Elise Vevle 2006 k 573
2945 Elise Mæhle Hauge 2009 k 570
2031 Even Simmenes Fotland 2006 m 588
1611 Hanne  Tufta 2004 k 595
1817 Johannes Vevle 2008 m 572
1354 Jonas Lereggen 2006 m 587
2030 Jørund Vik 2006 m 580
1918 Leah Tufta 2007 k 596
1516 Magnus Reigstad 2003 m 597
2943 Malin  Halland 2009 k 584
1808 Noa  Tveiten 2007 m 568
1252 Noah Raknes 2005 m 571
3107 Noah Bognøy 2010 m 579
1419 Olav Småland 2006 m 581
1352 Oskar Lereggen 2003 m 586
2308 Sandra Evensen Reigstad 2008 k 589
2112 Sebastian Jonsson 2011 m 576
3102 Selma Håland 2008 k 590
1537 Thea Reigstad Fotland 2004 k 593
1442 Torjus Hegg-Lunde 2008 m 594
1812 Vegard   Yndesdal 2008 m 569

Halvmaraton utan tidtaking 15. oktober

Anne-Mette Aasheim f VALESTRANDSFOSSEN 717
Kari Mostrøm f VALESTRANDSFOSSEN 718
Rayner Nygård m VALESTRANDSFOSSEN 719
Anita E. Hauge f VALESTRANDSFOSSEN 720
Tove E. Reigstad f VALESTRANDSFOSSEN 721
Mona Skrolsvik f VALESTRANDSFOSSEN 722
Ole Andre Evensen Reigstad m Burkeland Tur & Smådrikkerlag 723
Maren Evensen Reigstad f Valestrand Skule 724
Olav T Jacobsen m KIS AS 725
Espen Jacobsen m KIS Offshore AS 726
Karina Bognøy f VALESTRANDSFOSSEN 727
Marianne Eikefet Tepstad f VALESTRANDSFOSSEN 728
Madelen Reigstad f LONEVÅG 729
Eva Lill Reigstad f LONEVÅG 730
May Elin Haugland f VALESTRANDSFOSSEN 731
Bjarte Inge Haugland m VALESTRANDSFOSSEN 732
Agathe Vedå f VALESTRANDSFOSSEN 733

resultat 10 km 14. oktober   18 deltakarar

343 Annette Fitje 47:21.0
336 Eli Simmenes Vik 51:03.0
330 Marthe Slettebakken 51:54.0
342 Laila Borge 55:16.0
331 Monika Solberg 1:03:23.0
346 Elin Kåstad 1:19:26.0
334 Bjarte Vik 38:26.0
333 Sigbjørn Reigstad 39:54.0
344 Kristian Raknes 39:57.0
332 Øystein Horsås 40:23.0
340 Espen Irgens Haugen 40:26.0
339 Rune Pedersen 41:59.0
337 Gisle  Raknes 47:50.0
335 Kurt Einar Vatle 48:07.0
345 Fredrik Strand Blichfeldt 50:24.0
338 Johnny Solberg 52:27.0
341 Odd Magne Gjerstad 56:53.0
347 Rune Skår 1:19:27.0

foto 15. oktober nedanfor

Påmelding i garasjen til Herdis.

x

Løparar utan tidtaking starta i grålysinga. Mona Skrolsvik

Drikkestasjon

x

Arkoconsult har samla sine 2 lag før start.  "Rask og Rusk"

kl. 1100 start der også dei 7 bedriftslaga var på plass.

Bergan Bygg  føre Arkoconsult

Ingar Romslo 2,13,42 og Roger Anglevik 2,04,58

Randi Kleppe 2,33,53

I herreklassen kom bestetida i gruppa som starta kl.1100 der Mirza Nalic fekk tida 1,21,03. (han hadde og ein feil på 1. runden der han tapte 2? minutt).

Alle vekslingane i bedriftsstafetten i målområdet. Her vekslar Arkoconsult sitt vinnarlag "Rask"

Egil Jacobsen (ostring) kjem kvart år frå Førde for å delta.

Anita Eikefet Hauge og Mona Skrolsvik

Agathe Vedå

Trude Sundland 3,00,54

Christer Kleppestø 1,36,50 og Øyvind Blom 1,36,49

Mirza Nalic 1,21,03.

x

Barneløparane klare til start kl. 12.00

Mirza Nalic i samtale med Bydnanytt etter løpet

kl. 1300 klart for siste start

Arkoconsult sikra seg pokalen etter ein spanande innspurt

x

Richar Bertelsen måtte melda pass etter 2 rundar.

Barneløparane fekk seg refleksvest

x

Tore Hannisdal 1,37,21

x

Karl J Reigstad solid speakar

Øystein Hanstveit leda lenge startpulje kl. 13 men gjekk på ein "smell" på siste runden, men sikra seg 2. plassen

Aksel Øvsthus 1,45,33

Mirjam Mjelde 1,46,30 og bestetid

Håkon Bru Reigstad1,42,50

Andre Sandtorv bestetid i siste startpulje på tida 1,29,46

Øystein Hanstveit 1,31,14

Torbjørn Småland 1,33,22

Stian Nordås Mjøs 1,33,37

Kristoffer Reigstad med ei hjelpande hand til Torbjørn Småland.

Baard Raknes 1,34,58

Janr Roar Solberg 1,35,59

Tore Hannisdal 1,37,21

Odd Halvor Mosevoll 1,39,10

Odd Arne Hanstveit 1,44,46

Aksel Øvsthus 1,45,33

Mirjam Mjelde 1,46,30

x

Martin N Mjøs 2,02,49

Martin N Mjøs sleit med krampe i fleire rundar, men til mål kom han.


foto 14. oktober nedanfor

stille og fine forhold med + 9 grader ved start 10km

Registrering av deltakarar

Bjarte Vik

Annette Fitje og Bjarte Vik

40,26 og 5. plass Espen Irgens Haugen og Rune Pedersen 41,59 og 6. plass

Annette Fitje 47,21

Fredrik Strand Blichfeldt 50,24

Eli Simmenes Vik 2. plass på 51,03

Marthe Slettebakken 51,54 og 3. plass

Kveldens siste i mål Rune Skår og Elin Kåstad

717 Anne-Mette Aasheim f VALESTRANDSFOSSEN    
718 Kari Mostrøm f VALESTRANDSFOSSEN    
719 Rayner Nygård m VALESTRANDSFOSSEN    
720 Anita E. Hauge f VALESTRANDSFOSSEN    
721 Tove E. Reigstad f VALESTRANDSFOSSEN    
722 Mona Skrolsvik f VALESTRANDSFOSSEN    
723 Ole Andre Evensen Reigstad m Burkeland Tur & Smådrikkerlag    
724 Maren Evensen Reigstad f Valestrand Skule    
725 Olav T Jacobsen m KIS AS    
726 Espen Jacobsen m KIS Offshore AS    
727 Karina Bognøy f VALESTRANDSFOSSEN    
728 Marianne Eikefet Tepstad f VALESTRANDSFOSSEN    
729 Madelen Reigstad f LONEVÅG    
730 Eva Lill Reigstad f LONEVÅG    
731 May Elin Haugland f VALESTRANDSFOSSEN    
732 Bjarte Inge Haugland m VALESTRANDSFOSSEN    
733 Agathe Vedå f VALESTRANDSFOSSEN    
(09.10.16)