Världsungdomsspelen! 17. – 19. juni 2022 i Göteborg, Ullevi

Dagfinn og Noah avslutta 19.6.  i Gøteborg med solide persar på 3000m med 8,31,22 (1110p) og 9,32,19

Dagfinn og Noah avslutta 19.6. i Gøteborg med solide persar på 3000m med 8,31,22 (1110p) og 9,32,19

arrangørlink   

Deltakarar frå Osterøy:

Torstein Mastervik 200m  19.6. DNS og 1500m 18.6. 4,31,83

Vegard H Trefall 400m 18.6. 53,14 og 800m 17.6. 1,57,42

Noah B  Raknes 800m 17.6. 2,11,29  og 3000m 19.6. 9,32,19

Dagfinn Gjerstad 800m 17.6. 1,57,421500   18.6.  4,08,29   og 3000m 19.6. 8,31,22 (1110p)

Magnus Reigstad 200m 19.6.  23,18 og lengde 18.6.  6,46 +1.5 og 9. plass

Eirik Reigstad 300m  19.6. 41,44 , 300m hekk 17.6.  49,20  og høgde 18.6.  1,58

Kjetil Stokke spyd 17.6. 50,14

P17 800m
Final A 17 jun  
Oliver Fehrlund Persson 05 SWE Ystads IF 1:56.45 1     pb    
Nikolai Solum 05 NOR Ull/Kisa IL 1:56.49 2        
Karl Ottfalk 06 SWE IFK Lidingö 1:56.90 3     pb    
Vegard Trefall 06 NOR Osterøy IL 1:57.42 4     pb    
Samuel Berhane 05 SWE Hässelby SK 1:58.48 5     pb    
Dagfinn Gjerstad 06 NOR Osterøy IL 1:58.52 6     pb    
Elias Ramhult 05 SWE IK Ymer 1:58.76 7        
Alexander Hägg 06 SWE Hässelby SK 2:02.82 8        
Storm Foged Sabroe 06 DEN Frederiksbergs IF 2:05.24 16        
10  Andrie-Stefan Ursea 05 DEN Frederiksbergs IF 2:10.71 24    
Final C 17 jun  
Joar Franck 05 SWE Ystads IF 2:04.70 15     pb    
Nils Erixon 05 SWE IF Göta Karlstad 2:08.19 20     pb    
Nicklas Östlund 05 SWE IFK Lidingö 2:08.75 21     pb    
Eirik Alvik 06 NOR Tyrving IL 2:08.98 22        
Jonathan Alfred Fensten 06 DEN Aarhus 1900 A/M 2:10.82 25     pb    
August Humeur 06 SWE Spårvägens FK 2:10.88 26     pb    
Lowe Barkvall 06 SWE Turebergs FK 2:10.94 27        
Noah Raknes 05 NOR Osterøy IL 2:11.29 29     pb    
–  Viggo Olsson 06 SWE KFUM Örebro bröt    
Final C 17 jun  
Rasmus Arnell 07 SWE IFK Göteborg 45.37 13     pb    
Anton Grentzelius 07 SWE Stenungsunds FI 46.07 18     pb    
Fritz Theander 08 SWE Varbergs GIF 47.11 20     pb    
Rökkvi Ūeyr Guđjķnsson 07 ISL Hekla 47.74 21        
Eirik Reigstad 07 NOR Osterøy IL 49.20 23        
–  Vilgot Didrikson 08 SWE Bromma IF bröt        
–  Benjamin Wilkinson 08 SWE Hammarby IF bröt    

 

M Spjut 800 g
17 jun  
Jakob Rahm 02 SWE Sävedalens AIK 64,89        
Daniel Thrana 02 NOR Kristiansand IF 63,16        
Elias Hovden Nilsen 01 NOR Örsta IL 62,18        
Marcus Henriksen 02 NOR FIK Orion 61,66        
Emil Nilsson 99 SWE IF Göta Karlstad 50,79        
Kjetil Stokke 91 NOR Osterøy IL 50,14

 

P15 300m

Final D 19 jun  
Hugo Persson 07 SWE Mölndals AIK 39.32        
Thorvaldur Hafsteinssson 07 SWE IFK Helsingborg 40.05        
Thomas Ferletta 07 SWE Karlskoga FI 40.13        
Halldķr Hvannar Hannesson 07 ISL Fjölnir Island 40.46        
Eirik Reigstad 07 NOR Osterøy IL 41.44        
Gunnar Olsen-Hagen 07 NOR IL Skjalg 43.91        
Emil Vilbergsson 07 ISL Hrunamenn 46.93        
–  Adil Abdulqadir M. Suleiman 07 NOR Böler IF DQ         linjetramp
–  Kristķfer Árni Jķnsson 07 ISL Hekla ej start        
P15 Höjd
18 jun  
Svante Svensson 07 SWE Sävedalens AIK 188        
Paul Pritzschke 07 GER Rostock 1 LAV 185        
Viktor Sahlin 07 SWE Ystads IF 179        
Albin Westlund 07 SWE Kils AIK 179        
Otto Ejderstedt 07 SWE FIK Färjestaden 172        
Vilmer Vik 07 SWE KA 2 IF 172        
Samuel Wiklund 07 SWE Västerås FK 172        
August Skytte Christensen 07 DEN Ballerup AK 168        
Philip Gunnarsson 07 SWE IF Udd 168        
10  Fredrik Walemo 07 SWE Eslövs AI 168        
11  Oskar Ekström 07 SWE Kongahälla AIK 163        
12  Elias Andersson 07 SWE Finspångs AIK 158        
13  Eirik Reigstad 07 NOR Osterøy IL 158        
14  Adrian Sandholtbråten 07 NOR Böler IF 152        
15  Loke Nilsson 07 SWE Örgryte IS 152        
16  Marcus Beckman 07 SWE Hässelby SK 152        
17  Rökkvi Ūeyr Guđjķnsson 07 ISL Hekla 145        
–  Marteinn Ragnar Gautason 07 ISL Fjölnir Island 0



Pers i høgde med 1,58.  På 300m vart 41,44.  Eirik er uvanleg allsidig og har sålangt 11 resultat på 1. laget i serien med 8408p

P19 Längd
18 jun  
Aanund Olavson Tveitå 03 NOR Otra IL 7,52        
Samuel Ekelund 03 SWE Eslövs AI 7,19        
Niklas Wall 03 SWE Hammarby IF 7,18        
Linus Jonsson 04 SWE Hässelby SK 7,15        
Arvid Wändesjö 03 SWE Hammarby IF 7,10     pb    
Isac Svensson 04 SWE IFK Halmstad 6,74        
Malte Fuchs Edberg 03 SWE Bromma IF 6,59        
Nils Nilsson Gott 03 SWE Malmö AI 6,56     pb    
Magnus Reigstad 03 NOR Osterøy IL 6,46 +1.5        
10  Noa Skomorowski 03 SWE Kvarnsvedens GoIF 6,45        
11  Moltas Strömberg 03 SWE IFK Växjö 6,24     pb    
12  Adan Chaudhry 04 SWE Malmö AI 6,07        
13  Gaute Humstad Aasmo 04 NOR Sandnes IL 5,97        
13  Aiden Floyd Vincent 04 NOR Groruddalen FIK 5,97        
15  Max Kørner Andersen 04 DEN Randers Atletik 5,90        
16  Sondre Witzøe 04 NOR IL Sandvin 5,89        
17  Casper Bergstrand 04 SWE Stenungsunds FI 5,84        
18  Nikkolaj Gulbrandsen 04 NOR Kristiansand IF 4,82        
19  Niklas Haupt 03 DEN Skive AM 4,59        
20  Gunnar Páll Steinarsson 04 ISL Hekla 4,18        
21  Melvin Pai 04 SWE IFK Trelleborg 3,20        
–  Ville Makslahti 03 SWE Luleå FIF X        
–  Philip Tennhed 04 SWE Råby-Rekarne FIF X    

P19 1500m
18 jun  
Jonas Magnusson 04 SWE Hälle IF 4:00.62     pb    
Robert Aleksis Glazers 04 LAT SC Asais 4:01.29     sb    
Milan Axelgaard 04 DEN Haderslev IF 4:07.66     pb    
Sondre Martinsen 03 NOR Nesodden IF 4:10.75        
Joakim Nøhr Bertelsen 04 DEN Skive AM 4:14.53     pb    
Viktor Hedborg 04 SWE Danderyds SK 4:14.86        
Alfons Råwall 04 SWE Sävedalens AIK 4:14.92     pb    
Andreas Rivenes 03 NOR Sem IF 4:15.34     pb    
Albin Öberg 04 SWE Malmö AI 4:17.04        
10  Benjamin Edman 04 SWE IFK Umeå 4:18.47     pb    
11  Dan Breen Kamkong 03 THA Bangkok Track Club 4:25.49        
12  Markus Ljungqvist 04 SWE IFK Växjö 4:25.69     pb    
13  Torstein Mastervik 03 NOR Osterøy IL 4:31.83        
14  Isak Schultz 04 SWE IFK Umeå 4:31.99     pb    
15  Simon Sahlström 04 SWE IF Rigor 4:57.61     pb    
–  Erik Önnevik 04 SWE IFK Lund ej start        
–  Lukas Jakobsson 03 SWE Mölndals AIK ej start       

Torstein fekk det litt tungt på sisterunden

P19 200m
Final A -0,4 19 jun   Qualisys Photofinish 
Erik Erlandsson 04 SWE IFK Lund 21.40 1     sb    
Alex Apelgrim 04 SWE Örgryte IS 21.73 2     sb    
Alexander Pilgrim 03 SWE Hammarby IF 21.96 3     sb    
Abdelmajid Mahamat Mahadjir 03 QAT Aspire Qatar 22.41 4        
Zacharias Parmatow 03 SWE Malmö AI 22.54 6     pb    
Emil Gundersen 04 NOR Fyllingen IL 22.80 12        
Elias Wennolf 03 SWE IFK Lund 23.09 17        
Magnus Reigstad 03 NOR Osterøy IL 23.18 19        
P17 1500m
Final B 18 jun  
Nikolai Solum 05 NOR Ull/Kisa IL 4:08.09 1        
Dagfinn Gjerstad 06 NOR Osterøy IL 4:08.29 2    
   
Marcus Asker 05 SWE Malmö AI 4:09.19 3        
Simon Mortensen Kirkeby 06 DEN Skive AM 4:09.40 4     pb    
Simon Birhan Worsøe Clausen 05 DEN Sparta Atletik 4:09.68 5        
Hjalte Dalskov 05 DEN Bagsvaerd AC 4:10.21 6        
Benjamin Azimi 06 DEN Sparta Atletik 4:12.82 7     pb    
Markus Andersson 05 SWE Västerås FK 4:13.57 8        
Alexander Hägg 06 SWE Hässelby SK 4:14.08 9        
10  Oliver Demain 05 UAE Ultimate Athletics 4:14.74 10        
11  Johannes Sandvik Bø 06 NOR Fitjar IL 4:14.75 11        
12  Eirik Alvik 06 NOR Tyrving IL 4:15.20 12        
13  Anton Petersson 06 SWE Hässelby SK 4:17.45 13     pb    
14  Christian Bredesen 05 NOR Snøgg Friidrett 4:24.70 20        

2. plass på 1500m 17 års klassen med 4,08,29   Dagfinn er ein ung mann som fyller 16 år i oktober.

Trenar Bjarte Vik vert stadig meir imponert av «elevane» sine.

P17 3000m
Final 19 jun  
Karl Ottfalk 06 SWE IFK Lidingö 8:21.13     VU-rekpb    
Oliver Demain 05 UAE Ultimate Athletics 8:30.37     pb    
Dagfinn Gjerstad 06 NOR Osterøy IL 8:31.22     pb    
Samuel Berhane 05 SWE Hässelby SK 8:39.45     pb    
Nikolai Solum 05 NOR Ull/Kisa IL 8:42.02        
William Holst Hvass 06 DEN Sparta Atletik 8:52.82     pb    
Benjamin Azimi 06 DEN Sparta Atletik 8:56.28     pb    
Simon Birhan Worsøe Clausen 05 DEN Sparta Atletik 9:00.22        
Albert Ziegler 06 SWE Turebergs FK 9:06.75     pb    
10  Jens Samuelsen 06 NOR Rjukan IL Friidrett 9:09.50     pb    
11  Håkon Fleischer 06 NOR Eiker Kvikk IF 9:13.86     sb    
12  Lowe Barkvall 06 SWE Turebergs FK 9:15.66        
13  Kristian Eilefstjønn Berntzen 06 NOR Seljord IL 9:19.69     sb    
14  Jimmy Nord 06 SWE Alingsås IF 9:23.35     pb    
15  Lucas Asplund 06 SWE KFUM Örebro 9:30.25     pb    
16  Noah Raknes 05 NOR Osterøy IL 9:32.19     pb    
17  Alf Håvard Bråten Stensø 06 NOR Strindheim IL 9:45.93        
18  Theo Eriksson 06 SWE IFK Växjö 10:05.96     pb    
–  Hjalte Dalskov 05 DEN Bagsvaerd AC bröt    

Noah og Dagfinn

Noah B Raknes pers på 3000m med 9,32,19

Dagfinn med nok eit sterkt løp og pallplass. 3000m 8,31,22 som gjev 1110p på tyrvingtabellen i 16 årsklassen.

Final B 400m
18 jun  
William Lindqvist 05 SWE Åhus FIK 51.33 9        
Leon Ölmerud Kjellman 06 SWE Sundsvalls FI 51.43 10        
Elias Mulot 05 SWE Malmö AI 52.76 12        
Joar Franck 05 SWE Ystads IF 52.76 13        
Vegard Trefall 06 NOR Osterøy IL 53.14 14        
Rķbert Mackay 06 ISL UFA 53.37 15        
Theodor Nessler 06 NOR IL Skjalg 53.45 16        
Konrad Sundbom Kopparberg 05 SWE Spårvägens FK 53.45 16    

Aktivitetar

02 mar
03 mar
24 mar
Osterøy på Tvers 1.6.2024
Start Bruvik og mål Hosanger
25 mar