Stor KM 14. og 15. juni 2008

Stor KM Fana Stadion 14. og 15. juni 2008
Senior KM har dei siste åra hatt sviktande deltaking og status.
Denne helga er det felles KM for 15-19 år og senior. (det vert ikkje junior KM iår).  Med "store" pengepremiar og lagtevlingar har påmeldinga vore særs god.  Osterøy har og ein fyldig tropp som er påmeldt.   KM for dei alle yngste 11-14 år vert arrangert på Osterøy Stadion 30. og 31. august.  Veteranane gorde sitt KM unna 7. og 8. juni på Askøy.

link til meir info om Stor KM  m.a. tidsskjema og oversikt påmeldte og
alle resultat 14.6.   alle resultat 15.6.

Fana 15. juni: 

Martin Loftås Kåstad 49,86 på 400m. Ikkje langt unna lagsrekorden og NM kravet.  Lei motvind på oppløpet.
Emil Hosøy klar for UM etter bronse på 3000m i G16 på tida 9.41,81
I G16 kom Erlend Mjøs med ein imponerande innspurt og gull på tida 54,95.
Fana 14. juni:  Norsk rekord på Bente med 2.23.93 på 800m i klassen 50-54år.(1010 veteranpoeng). Karoline Loftås klar for junior NM etter 2.24,60 på 800m. Flott pers på Karoline 2.24.60 (kvalifisert til junior NM) og årsbeste på Annette 2.24.93 og Hilde 2.25.74. Tidenes beste 800m felt av osterøydamer når det gjeld kvantitet og kvalitet! Ikkje så mykje dårlegare av Sigbjørn som nok ein gong persa. 2.02.29 viser at han har til hensikt å halda unggutane bak seg einda eit år eller to. Flott pers også av Emil etter hard åpning på 2.10.34. Øivind Bernes imponerte stort på 5000m med sølv og 16.21,83 som er pers. Martin persa nok ein gong på 200m med 23.02 i motvind 1.9. Her luktar det godt ned på 22-talet! Pers også av David med 25.72, og Kjetil i slegga 29.18 og lengde 4.47.(-0.4)


Bente Midtun (arkivfoto) norsk rekord KV50-54 på 800m med 2.23,93 Poengsum 1010 etter veterantabellen.
Desse er påmeldt frå Osterøy:
Resultat er ført inn sist i linja.

15.6.  7 gull, 3 sølv og 3 bronse
14.6.  2 gull, 2 sølv og 4 bronse

5000 meter-Menn senior-Bernes-Øivind-Lørdag 16.21,83 sølv

800 meter-Kvinner senior-Bru-Anette-Lørdag 2.24,93 4.pl.

3000 meter-Kvinner senior-Bru-Anette-Søndag 11.00,04  5.plass

800 meter-Gutter 16-Hosøy-Emil-Lørdag 2.10,34 4.pl.

3000 meter-Gutter 16-Hosøy-Emil-Søndag 9.41,81 bronse

200 meter-Gutter 18/19-Kåstad-Martin Loftås-Lørdag 23,02(-1.9) gull

400 meter-Gutter 18/19-Kåstad-Martin Loftås-Søndag 49,86 gull 

200 meter-Gutter 16-Lewis-David Tveiten-Lørdag 25,72 (-1.0) 6.pl.

400 meter-Gutter 16-Lewis-David Tveiten-Søndag 58,71 nr.6

800 meter-Kvinner senior-Loftås-Karoline-Lørdag 2.24,60 bronse

400 meter-Kvinner senior-Loftås-Karoline-Søndag 63,26 nr.4

800 meter-Kvinner senior-Midtun-Bente R-Lørdag 2.23,93 sølv

400 meter-Kvinner senior-Midtun-Bente R-Søndag 64,65 nr.5

5000 meter-Menn senior-Midtun-Per C-Lørdag  DNF

200 meter-Gutter 16-Mjøs-Erlend-Lørdag 25,37 (-1.0) 4.pl.

100 meter-Gutter 16-Mjøs-Erlend-Søndag 12,68 (-3.4) 6.pl.

400 meter-Gutter 16-Mjøs-Erlend-Søndag 54,95 gull

200 meter-Kvinner senior-Mjøs-Kristine-Lørdag 29,85 (-0.9) 9.pl.

100 m hekk -Kvinner senior-Mjøs-Kristine-Søndag dns

Kule 4 kg-Kvinner senior-Reigstad-Helga-Søndag 10,20 sølv

Spyd 600 g-Kvinner senior-Reigstad-Helga-Søndag 41,29 gull

800 meter-Menn senior-Reigstad-Sigbjørn -Lørdag 2.02,29  4.pl.

400 meter-Menn senior-Reigstad-Sigbjørn -Søndag  55,40 gull

3000 meter-Kvinner senior-Simmenes-Brit Helen-Søndag 10.06,38 gull

200 meter-Kvinner senior-Simmenes-Eli-Lørdag 28,40 (-0.9) 5.pl.

400 meter-Kvinner senior-Simmenes-Eli-Søndag 61,43 bronse

Diskos 1 kg-Gutter 15-Stokke-Frode-Lørdag 31,29 bronse

Slegge 4kg-Gutter 15-Stokke-Frode-Lørdag 22,99 bronse

Kule 4 kg-Gutter 15-Stokke-Frode-Søndag  11,50 sølv.

Spyd 600 g-Gutter 15-Stokke-Frode-Søndag  33,83 gull

Diskos 1,5 kg-Gutter 17-Stokke-Kjetil -Lørdag 29,18  4.pl.

Lengde-Gutter 17-Stokke-Kjetil -Lørdag  4,47 (-0.4) gull

Slegge 5 kg-Gutter 17-Stokke-Kjetil -Lørdag 31,97 bronse

100 meter-Gutter 17-Stokke-Kjetil -Søndag 14,01 (-0.8) nr. 4

Kule 5,00 kg-Gutter 17-Stokke-Kjetil -Søndag 10,15 nr.4

Spyd 700 g-Gutter 17-Stokke-Kjetil -Søndag  45,91 gull

Tresteg-Gutter 17-Stokke-Kjetil -Søndag   9,93 (+1.2 bronse

800 meter-Kvinner senior-Aasheim-Hilde-Lørdag 2.25,74  5.pl.

3000 meter-Kvinner senior-Aasheim-Hilde-Søndag 10.43,06 bronse

1000 m st-Gutter 15-19 år Søndag 2.12,14 sølv
Kjetil Stokke, Erlend Mjøs, David L Tveiten, og Martin L Kåstad

bilde 15.6.2008


Frode Stokke


Kjetil Stokke sanka poeng i fleire øvingar.
her i tresteg 9,93 (+1.2)


Kjetil Stokke


Erlend Mjøs på 100m 12,68 (-3.4)


Erlend Mjøs


Kjetil Stokke på 100m 14,01 (-0.8)


Helga Reigstad gull i spyd og årsbeste med 41,29


David L Tveiten 58,71 på 400m


Erlend Mjøs G16 med imponerande innspurt og gull på 400m med 54,95


Erlend Mjøs fin framgang i fleire øvingar


Sigbjørn sikra seg gull på 400m Menn senior på 55,40


Martin Loftås Kåstad 49,86. Lei motvind i oppløpet, men under den magiske 50 grensa


Martin L Kåstad


400m kvinner senior.  Bente R Midtun, i bane 6 skimtar ein Eli Simmenes


Karoline Loftås 63,26 på 400m


Eli Simmenes bronse på 400m med 61,43


Eli godt nøgd med ein plass på 400m pallen


Emil Hosøy G16 hadde som mål 9.50 og UM kravet.  Etter sterk innspurt vart tida 9.41,81


Emil endeleg i mål


Trøytt, men glad Emil med god klaring til UM kravet


Brit-Helen Simmenes sikra seg gull på 3000m med 10.06,38


Hilde Aasheim 10.43,06 på 3000m


Anette Bru 11.00,04 på 3000m


1000m stafett g15-19.  Kjetil Stokke vekslar til Erlend Mjøs


David L Tveiten sprang 3. etappen på 300m


Etter imponerande opphenting sikra Martin L Kåstad 2. plassen i stafetten.


Emil på 3000m pallen


Medaljevinnarane på 3000m
frå ventre: Brit-Helen Simmenes gull, Hilde Aasheim bronse og Pernille Thomassen sølv

Aktivitetar

Osterøy på Tvers 1.6.2024
Start Bruvik og mål Hosanger
25 mar
Open trening TURN
Osterøyhallen
07 mai
Ekstraordinært Årsmøte
Osterøy IL Klubbhus
18 mai
24 mai