Holmenkollstafetten 2008

Holmenkollen 2008

Laurdag 10. mai: Osterøy IL stiller med 6 lag i Holmenkollstafetten.
Gutar 14-16 år vart nr. 1, Mix 11-13 kom på 4. plass. Jenter 14-16 kom på 4. plaas.
Kvinner Elite Osterøy kom på 13. plass på tida 66,18 og sikra plassen.
Menn Elite Osterøy kom på 20. plass (18. norske) på tida 55,03. Plasseringa tilseier nedrykk.  Menn Veteran Osterøy nr. 7 på tida 59,57.

Lagoppstilling og Etappetider
Referat 2008   Resultat ungdomslaga
Heimesida til holmenkollstafetten
kondis reportasje/bilder


          Osterøy sitt lag i klasse Menn elite

            Kvinner elite

        Veteranlaget

           Første lag ut: Kvinner elite startar med tre rundar på Bislett

                Før start Menn elite eit kvarter seinare. Sigbjørn Reigstad gjer seg klar.

            Bjarte Lohne på sisteetappen losar veteranane trygt i havn.

           Sjølv med strekk  heldt han konkurrentane bak seg.

Menn Elite:
1.etappe 1200m på Bislett Sigbjørn Reigstad
2.etappe 1300m Norabakken Joachim Solberg
3.etappe 620m Martin Loftås Kåstad
4.etappe 1700m Berg og dal Terje Simmenes
5.etappe 1035m(lille Berg og Dal)Emil Hosøy
6.etappe 1300m Lille Besserud
7.etappe 1790m Besserud Helge Bernes
8.etappe 1800m utforetappen Mats Eirik Elvik
9.etappe 650m gressbanen Erlend Mjøs
10.etappe 2480m(den lange)Harald Olsnes
11.etappe 1220m Frognerparken Frode Langhelle
12.etappe 390m Espen Mjøs
13.etappe 1330m Øivind Bernes
14.etappe 875m sjarmøretappen Stephan Vik
15.etappe 600m Bislett Arne Reigstad

Kvinner Elite:

1.Eli Simmenes
2.Karoline Loftås
3.Ida Lampe
4.Hilde Aasheim
5.Ann Kristin Borge
6.Bente Midtun
7.Brit-Helen Simmenes
8.Marit Iren Reigstad
9.Kristine Mjøs
10.Annette Bru
11.Sigvor Melve
12.Kari Marie Børtveit
13.Norunn Vik Larsen
14.Solveig Varberg
15.Anne Mette Skår Bernes

Menn veteran:

1 Ole Johannes Mjøs
2 Eystein Marmanrud
3 Vidar Bernes
4 John Bernes
5 Petter Henning Sæbø
6 Helge Bransdal
7 Terje Simmenes
8 Arne Mjelde
9 Mats Elvik
10 Ove Bernes
11 Ove Bernes
12 Harald Olsnes
13 Øivind Bernes
14 Arne Reigstad
15 Bjarte Lohne

Ungdommens Holmenkollstafett (på bane):

mix 11-13
1 300 sondre loftås kaastad
2 400 johannes nonås langhelle
3 300 martin nessestrand mjøs
4 100 maren skår bernes
5 300 joar vik larsen
6 60 camilla tvedt sæbø

Jenter 14-16 årr 14-16

1 300 kari marie børtveit
2 400 sandra mosevoll
3 600 stine lone hatland
4 200 solveig sofie hagenes
5 300 sara nonås langhelle
6 60 sigrid borge

Osterøy vinnar gutar 14-16 år

1 300 stig andreas langeland
2 400 david lewis
3 600 vebjørn borge
4 200 markus loftås
5 300 stephan vik
6 60 andre skår bernes

Fleire bilder frå Holmenkollen 2008
  

    Spente reisande ventar på bussen på Hauge terminal fredag


Bjarte funderar på lagoppstillingar


Jon Hagebø sjåfør på årets Holmenkollbuss

langt til Oslo

ferske brødvarer frå Stein Arve

Sondre

46. Martin

Kari Marie 67 sprang også på elitelaget

67 Sandra

Stine

Stig Andreas

Vebjørn

Stephan sprang også på Elitelaget

Camilla og Stine

Aktivitetar

18 feb
Valestrandsmarka Rundt
Furubakken idrettsplass
23 feb